Opieka położnej
Profesjonalne wsparcie doświadczonej położnej w Warszawie
Opieka położnej po porodzie w Warszawie jest bardzo ważna dla młodej Mamy. W ramach wizyt nasz personel zajmuje się zarówno Maleństwem, jak i edukacją Rodziców. Pomaga w nauce prawidłowego karmienia i daje wskazówki dotyczące pielęgnacji noworodka. Profesjonalne wsparcie i doświadczenie położnej dla młodych rodziców jest niezwykle istotne, ponieważ pomaga ona w procesie adaptacji do nowej roli rodzica, ale również zapewnia bezpieczeństwo dla nowo narodzonego dziecka.
Położona towarzyszy rodzicom jeszcze przed przyjściem na świat ich maleństwa. Pomaga ona wówczas przyszłym rodzicom w przygotowaniach do porodu, zarówno pod względem fizycznym, jak i emocjonalnym. Jest obecna w trakcie porodu, zapewniając dodatkowe wsparcie medyczne.
Po narodzinach położna pomaga w opiece nad noworodkiem, udzielając rad i wskazówek dotyczących karmienia, pielęgnacji i zdrowia dziecka. Pomaga również w rozwiązywaniu problemów związanych z karmieniem i spaniem dziecka oraz udziela wsparcia emocjonalnego dla młodych rodziców.
W DZIEŃ (MIN. 5H) LUB W NOCY (MIN. 10H)
Opieka położnej nad dzieckiem
Kompleksowa, profesjonalna opieka nad dzieckiem do pierwszego roku życia w domu rodziców, świadczona przez wykwalifikowaną położną. Personel jest po kursie pierwszej pomocy noworodka.
Położna:
- Zadba o wszystkie potrzeby noworodka- nakarmi, przewinie, przebierze
- Poda witaminy według zaleceń rodziców
- Aktywnie spędzi czas ze starszym dzieckiem
- Na życzenie rodziców może wykąpać dziecko
CZAS TRWANIA OK. 2H
Konsultacja laktacyjna CDL
Problemy związane z karmieniem piersią pomagają Rodzicom rozwiązać konsultanci i doradcy laktacyjni (położne), posiadający tytuł IBCLC (International Board Certified Lactation Consultant – Międzynarodowy Konsultant Laktacyjny) i CDL (Certyfikowany Doradca Laktacyjny).
W trakcie wizyty doradca:
- Zbierze dokładny wywiad na temat ciąży, porodu, dotychczasowego karmienia oraz ewentualnych problemów
- Zważy i zmierzy dziecko, sprawdzi jego stan skóry, oceni anatomię jamy ustnej
- Zbada piersi mamy oraz oceni sposób przystawienia dziecka do piersi i sposób ssania dziecka
- Skoryguje błędy w dostawieniu i zaproponuje różne pozycje do karmienia
Jak przygotować się do wizyty? Najlepiej, gdyby Maluch był chętny do jedzenia podczas wizyty. Na spotkanie należy przygotować książeczkę zdrowia, pieluszkę, swoją poduszkę do karmienia (jeśli taką posiadamy). Jeżeli pokarm podawany jest dziecku inaczej niż piersią, należy przygotować sprzęt, który standardowo jest używany do karmienia.M
DWA SPOTKANIA PO OK. 1,5H
Nauka masażu Shantala
Naukę masażu Shantala proponujemy przede wszystkim rodzicom niemowląt po ukończeniu 6 tygodnia życia, natomiast wiedzę zdobytą w czasie warsztatu można wykorzystać także do masażu starszego rodzeństwa.
Warsztaty prowadzi wykfalifikowany instruktor masażu Shantala, w trakcie których poznasz:
- Znaczenie dotyku dla rozwoju dziecka,
- Sposób przyjaznej pielęgnacji niemowlęcia, tak aby w sposób optymalny wspierać jego rozwój psychoruchowy
- Wpływ Masażu Shantala na rozwój dziecka oraz relacje z rodzicami
- Sposób wykonywania masażu antykolkowego według potrzeb
- Zasady i sposób wykonywania Masażu Shantala
- Sposób modyfikacji masażu w zależności od wieku dziecka
CZAS SPOTKANIA OK. 2,5H
Nauka chustonoszenia
Kurs noszenia w chuście pod okiem doświadczonego doradcy chustonoszenia. Przed spotkaniem rodzice otrzymają krótki formularz do uzupełnienia (informacje na temat dziecka oraz porodu), który umożliwia doradcy przygotowanie się do wizyty, aby w czasie szkolenia można było od razu przejść do praktyki.
Spotkania najczęściej odbywają się w ciągu dnia, ponieważ wieczorem dziecko może nie mieć ochoty współpracować. Podczas spotkania:
- Doradca opowiada czym jest chustonoszenie i jak wpływa na Was i Wasze dziecko
- Tłumaczy dlaczego noszenie w chuście wspiera rozwój dziecka na poziomie intelektualnym, emocjonalnym i motorycznym oraz czym jest rodzicielstwo bliskości
- Przedstawia teorię dotyczącą podstaw rozwoju kręgosłupa dziecka
- Przedstawia różne opcje wiązania dziecka. Następnie 2-3 sposoby wiązania są ćwiczone wspólnie z Rodzicami - na początku na lalce treningowej, a następnie, kiedy rodzice będą już gotowi, angażowane jest ich dziecko
CZAS TRWANIA JEDNEJ WIZYTY – OK. 2,5H
Prywatna wizyta patronażowa położnej
Wizyta wykfalifikowanej położnej w domu rodziców w ciągu 48 h od zgłoszenia. Fachowa pomoc, odpowiedź na wszystkie pytania i wątpliwości Mamy oraz Taty dziecka. Możliwe wykupienie pojedynczej wizyty lub pakietu 3 lub 5 wizyt.
Spotkania najczęściej odbywają się w ciągu dnia, ponieważ wieczorem dziecko może nie mieć ochoty współpracować. Podczas spotkania:
- Konsultację noworodka - mierzenie dziecka, ocena skóry, kikuta pępowiny, omówienie pielęgnacji maluszka oraz ewentualnych niepokojących objawów
- Konsultację poporodową - ocena stanu Mamy po porodzie, edukacja na temat zasad higieny w połogu, a także aktywności fizycznej, ocena rany krocza lub blizny po cięciu cesarskim (jeżeli taka istnieje)
- Konsultację laktacyjną - omówienie fizjologii karmienia, przedstawienie pozycji do karmienia, jak sobie radzić z nawałem i zastojem pokarmu, omówienie zasad karmienia noworodka