Opieka położnej

Profesjonalne wsparcie doświadczonej położnej w Warszawie

Opieka położnej po porodzie w Warszawie jest bardzo ważna dla młodej Mamy. W ramach wizyt nasz personel zajmuje się zarówno Maleństwem, jak i edukacją Rodziców. Pomaga w nauce prawidłowego karmienia i daje wskazówki dotyczące pielęgnacji noworodka. Profesjonalne wsparcie i doświadczenie położnej dla młodych rodziców jest niezwykle istotne, ponieważ pomaga ona w procesie adaptacji do nowej roli rodzica, ale również zapewnia bezpieczeństwo dla nowo narodzonego dziecka.

 

Położona towarzyszy rodzicom jeszcze przed przyjściem na świat ich maleństwa. Pomaga ona wówczas przyszłym rodzicom w przygotowaniach do porodu, zarówno pod względem fizycznym, jak i emocjonalnym. Jest obecna w trakcie porodu, zapewniając dodatkowe wsparcie medyczne.

 

Po narodzinach położna pomaga w opiece nad noworodkiem, udzielając rad i wskazówek dotyczących karmienia, pielęgnacji i zdrowia dziecka. Pomaga również w rozwiązywaniu problemów związanych z karmieniem i spaniem dziecka oraz udziela wsparcia emocjonalnego dla młodych rodziców.

W DZIEŃ (MIN. 5H) LUB W NOCY (MIN. 10H)

Opieka położnej nad dzieckiem

Kompleksowa, profesjonalna opieka nad dzieckiem do pierwszego roku życia w domu rodziców, świadczona przez wykwalifikowaną położną. Personel jest po kursie pierwszej pomocy noworodka.

Położna:

CZAS TRWANIA OK. 2H

Konsultacja laktacyjna CDL

Problemy związane z karmieniem piersią pomagają Rodzicom rozwiązać konsultanci i doradcy laktacyjni (położne), posiadający tytuł IBCLC (International Board Certified Lactation Consultant – Międzynarodowy Konsultant Laktacyjny) i CDL (Certyfikowany Doradca Laktacyjny).

W trakcie wizyty doradca: 

Jak przygotować się do wizyty? Najlepiej, gdyby Maluch był chętny do jedzenia podczas wizyty. Na spotkanie należy przygotować książeczkę zdrowia, pieluszkę, swoją poduszkę do karmienia (jeśli taką posiadamy). Jeżeli pokarm podawany jest dziecku inaczej niż piersią, należy przygotować sprzęt, który standardowo jest używany do karmienia.M

DWA SPOTKANIA PO OK. 1,5H

Nauka masażu Shantala

Naukę masażu Shantala proponujemy przede wszystkim rodzicom niemowląt po ukończeniu 6 tygodnia życia, natomiast wiedzę zdobytą w czasie warsztatu można wykorzystać także do masażu starszego rodzeństwa.

Warsztaty prowadzi wykfalifikowany instruktor masażu Shantala, w trakcie których poznasz:

CZAS SPOTKANIA OK. 2,5H

Nauka chustonoszenia

Kurs noszenia w chuście pod okiem doświadczonego doradcy chustonoszenia. Przed spotkaniem rodzice otrzymają krótki formularz do uzupełnienia (informacje na temat dziecka oraz porodu), który umożliwia doradcy przygotowanie się do wizyty, aby w czasie szkolenia można było od razu przejść do praktyki.

Spotkania najczęściej odbywają się w ciągu dnia, ponieważ wieczorem dziecko może nie mieć ochoty współpracować. Podczas spotkania:

CZAS TRWANIA JEDNEJ WIZYTY – OK. 2,5H

Prywatna wizyta patronażowa położnej

Wizyta wykfalifikowanej położnej w domu rodziców w ciągu 48 h od zgłoszenia. Fachowa pomoc, odpowiedź na wszystkie pytania i wątpliwości Mamy oraz Taty dziecka. Możliwe wykupienie pojedynczej wizyty lub pakietu 3 lub 5 wizyt.

Spotkania najczęściej odbywają się w ciągu dnia, ponieważ wieczorem dziecko może nie mieć ochoty współpracować. Podczas spotkania: